kategoria: Wiedza

Firma IdealStones ma przyjemność zaprezentować Państwu tegoroczną nowość kamieniarską- parkiet marmurowy. Od teraz parkiet nie musi być tylko drewniany – postaw na marmur na podłodze!

Parkiet marmurowy -inwestycja na lata w zgodzie z najnowszymi trendami i środowiskiem naturalnym.

Stoisz właśnie przed wyborem materiału na podłogi w swoim domu lub apartamencie? Nie szukaj dłużej- mamy dla Ciebie ideale rozwiązanie! Połączenie klasyki parkietu i nowoczesności kamienia naturalnego jest tym czego szukasz.

Jeśli parkiet podłogowy to tylko marmurowy!

Podobają Ci się klasyczne, eleganckie rozwiązania ale jednocześnie chcesz aby Twoje wnętrze było nowoczesne i na czasie? Wybierz marmurową podłogę w formie parkietu. Zdecyduj się na najnowszy trend i zyskaj piękną posadzkę. Piękna i szlachetna gama kolorystyczna marmuru dodatkowo zostaje podkreślona po ułożeniu go w formie parkietu. Przylegające do siebie parkietowe klepki eksponują łagodne i delikatne barwy kremowego marmuru jak Dune Beige czy Petra Beige. Różnorodność struktur w obrębie jasnego marmuru w połączeniu z  wzorem parkietu gwarantuje spektakularny efekt.

Parkiet marmurowy – temat dużego formatu

Nasz marmurowy parkiet to wielkoformatowe płyty w formacie 227 x 113,5 cm o grubości 2 cm, które gwarantują efekt świetlistej i polerowanej powierzchni. Parkiet z marmuru to produkt nie tylko przeznaczony do dekoracji podłóg i posadzek ale również ścian. Skontaktuj się z naszym działem handlowym a z chęcią pomożemy Ci dopasować nasz parkiet marmurowy do Twojego wnętrza.

Bądź EKO i postaw na dom pasywny z marmurowym parkietem

Cieszące się rosnącą coraz większą popularnością domy pasywne to nie tylko bardzo dobre parametry izolacji elementów użytych do budowy.  Dla zapewnienia jak najmniejszego zużycia energii  podczas użytkowania warto postawić na elementy wykończenia o wysokich parametrach termoregulacyjnych. W ten standard domu energooszczędnego doskonale wpisuje się posadzka marmurowa i parkiet marmurowy na podłodze.

Marmur a dom pasywny i dom energooszczędny

O tym, jak kamień naturalny na podłogach i posadzkach wpisuje się w standard energooszczędności można by pisać długo. Do najważniejszych argumentów należą przede wszystkim:
– kamień naturalny odpowiada podstawowej kwestii życia w zgodzie ze środowiskiem naturalnym – marmur to przecież 100% natury.
marmur ponadto bardzo dobrze przewodzi i łatwo oddaje ciepło, dzięki czemu podłoga z kamienia naturalnego w formie parkietu świetnie sprawdza się na ogrzewaniu podłogowym elektrycznym lub ogrzewaniu podłogowym wodnym.
–  marmur posiada przede wszystkim bardzo dobre własności termiczne- nie tylko świetnie przepuszcza zimą ciepło z ogrzewania posadzkowego ale również zapewnia darmową klimatyzację latem – daje uczucie przyjemnego chłodu.
–  parkiet marmurowy to rozwiązanie bardzo praktyczne z punktu widzenia łatwości utrzymania go w czystości.

O zaletach posadzki marmurowej słów kilka…

Podłoga z kamienia naturalnego jakim jest marmur jest trwała i estetyczna. Kamienna posadzka jest odporna na zniszczenia i wysokie temperatury. Łatwo utrzymuje się ja w czystości, dlatego szczególnie polecana jest do pomieszczeń, w których zdarzają się zabrudzenia a ważna jest czystość i łatwość sprzątania. Marmur posiada bardzo ciekawą gamę kolorystyczną co pozwala na zindywidualizowanie projektu. Wszystko to odnaleźć można w unikalnym produkcie jakim jest marmurowy parkiet.

Serdecznie zapraszamy do naszego biura sprzedaży. Odwiedź nas i przekonaj się sam o wyjątkowości naszego parkietu podłogowego marmurowego. Od teraz nie jesteś skazany już tylko na parkiet drewniany czy parkiet dębowy na podłodze. Jeśli podoba Ci się kamień naturalny ale płytki podłogowe wydawały Ci się mało nowoczesne – mamy dla Ciebie świetna propozycję- parkiet marmurowy. Postaw na parkiet z kamienia naturalnego ze wzorem w jodełkę i ciesz się klasycznym wzorem w nowoczesnym wydaniu.