Posadzki kamienne to inwestycja, która przetrwa pokolenia. Odporne na zużycie, uszkodzenia, niezwykle trwałe i eleganckie rozwiązanie do każdego wnętrza. Posadzki marmurowe posiadają charakterystyczną strukturę, która z wiekiem się pogłębia, natomiast posadzki granitowe przez lata nie zmieniają swojego wyglądu. Posadzki kamienne posiadają również przewagę nad płytkami cerami – można je wielokrotnie odnawiać. Atutem posadzki z kamienia jest również fakt, że doskonale przewodzi ciepło, dzięki czemu pod posadzką z kamienia można śmiało zastosować ogrzewanie podłogowe.
Na posadzki używa się najczęściej marmuru oraz granitu, jednakże często produkuje się płytki kamienne z twardego piaskowca, sjenitu czy bazaltu, stosując różnego rodzaju wykończenia, od polerowania po piaskowanie, uwypuklające naturalny wzór kamienia.
Kształt płytek ułożonych na posadzce zależy od rodzaju kamienia oraz wymiarów płytek, pozwala na dowolne eksperymenty aranżacyjne. Posadzkę z kamienia można wykonać z regularnych prostokątów, kwadratów, wielokątów, ale też z nieregularnych kamiennych odłamków.

Nasza rada:

Aby zabezpieczyć kamień na posadzce przed korozją, należy go zabezpieczyć albo lakierem wodnym, albo, jak w przypadku marmuru czy wapienia, pokryć specjalnym preparatem utwardzającym, zwiększającym odporność posadzki na ścieranie.

POLECANE KAMIENIE