Ołtarze to jedne z najważniejszych obiektów w sakralnym wnętrzu. Niezwykłej dostojności nadaje świątyni ołtarz wykonany z granitu czy marmuru, którego dopełnieniem jest chrzcielnica czy ambona. Współcześnie przy projektowaniu ołtarza z kamienia łączy się marmur czy granit z innymi materiałami, takimi jak szkło, drewno, metal, taki jak mosiądz czy brąz. Przy wykonaniu ołtarza kamiennego czerpiemy z niezwykłej gamy kolorystycznej marmuru, granitu, bazaltu, trawertynu czy onyksu. Nowoczesne techniki szlifierskie i możliwości, jakie nam dają, pozwalają uchwycić to co nieuchwytne, nadać obiektom sakralnym tego szczególnego klimatu, bez którego nie ma prawdziwej świątyni.

Ołtarze kamienne – dlaczego to my jesteśmy specjalistami:

  • dziesięciolecia doświadczeń w obróbce kamienia
  • tradycyjna wiedza wsparta na nowoczesnej technologii
  • współpraca z z najlepszymi włoskimi i nie tylko, kopalniami kamienia
  • współpraca z najlepszymi projektantami obiektów sakralnych w kraju i i za granicą
  • realizacje nowoczesne
  • realizacje powstające pod nadzorem i przy współpracy konserwatora zabytków

Współpracujemy z pracowniami projektowymi w zakresie tworzenia obiektów sakralnych. Wykonane przez nas ołtarze marmurowe i ołtarze granitowe znajdują się w świątyniach całego kraju, podnosząc ich rangę i prestiż pośród wiernych.
Odpowiadając na wymagania stawiane przez sztukę sakralną, wprowadzamy do naszych prac tradycyjne, czasem historyczne techniki, wspomagane rozwiązaniami całkiem współczesnymi, nowoczesnymi, wręcz nowatorskimi.
Wnętrze świątyni tworzy jej niepowtarzalną atmosferę, dlatego przy projektowaniu i wykonaniu ołtarza z marmuru czy granitu, lub innego kamienia naturalnego, zgodnego z oczekiwaniami zamawiającego, szczególny nacisk kładziemy na atmosferę danego miejsca, przepełnioną sacrum i wyjątkową bliskością z Bogiem.