Obróbka CNC to obróbka kamienia skrawaniem. Polega na ścinaniu części obrabianego materiału warstwa po warstwie. Tego typu proces realizowany za pomocą maszyn sterowanych komputerowo. Pozwala na toczenie i frezowanie materiału, a także na szlifowanie, grawerowanie czy cięcie kamienia. W systemach CNC stosuje się sterowanie punktowe. Narzędzie pozycjonuje się w ściśle określonym położeniu względem obrabianego materiału, sterowanie odcinkowe, realizujące ruchy robocze, ale tylko w zakresie ruchu równoległego do ustalonej osi współrzędnych, sterowanie kształtowe (ciągłe), realizujące dowolny ruch w zakresie prostych, skosów, łuków czy krzywych. Odpowiednie dobranie i wykorzystanie wszystkich tych ruchów roboczych maszyny pozwala na wykonanie pełnej figury lub bryły poprzez jej kształtowanie w płaszczyźnie 2D lub 3D.

W IdealStones, wykorzystując dodatkowe wyposażenie techniczne, obrabiamy płyty z granitu, marmuru, piaskowca, konglomeratów kamienia czy innych materiałów o zbliżonej strukturze. Obróbka CNC umożliwia nam szlifowanie i polerowanie krawędzi oraz wąskich, trudno dostępnych powierzchni.

Co możemy dla Państwa zrobić w zakresie obróbki kamienia CNC?

  • wytniemy płyty kamienne o dowolnym kształcie
  • wykonamy napisy na płycie kamiennej
  • wykonamy grawer na płycie kamiennej
  • wytniemy dowolne otwory w płytach kamiennych

Dzięki obróbce CNC możemy zaspokoić nawet te najbardziej nietypowe oczekiwania klientów, wykonując niepowtarzalne projekty i wzory w kamieniu, od rzeźb, po elementy schodów czy elementy dekoracyjne.