Rzeźby z kamienia – temat przewodni targów SACROEXPO 2019

Blog
Rzeźna kamienna w kształcie zwierzęcia

Jak co roku, także i w tym, znaleźliśmy się w pokaźnym gronie wystawców na XX Międzynarodowej Wystawie Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów SACROEXPO. W naszej bogatej ofercie dedykowanej kościołom, obejmującej posadzki kamienne, schody, nastawy ołtarzowe, ołtarze i ambony, a także witraże i chrzcielnice. Jednak na szczególne miejsce na targach zasługuje rzeźba.

Rzeźba – sztuka warta zobaczenia!

Kultywowana przez tysiące lat rzeźba kamienna jest nie tylko dziedziną trudną i wzmagającą, ale także wdzięczną. Początki tej sztuki sięgają prehistorii. Od zarania dziejów, rzeźba w kamieniu symbolizowała wierzenia lub odzwierciedlała rzeczywistość – była przedmiotem kultu. Kultowa rzeźba w swej prostocie nie odsyła odbiorcy do innego świata i nie posiada ukrytych przesłań. Jej prosty i łatwy w przekazie charakter, stanowią o jej nieprzemijalności. Firma kamieniarska idealstone.pl nie boi się podjąć wyzwania i stawia czoło nowym realizacjom. Ma świadomość, jak wyrafinowaną sztuką jest rzeźbienie w kamieniu.

Rzeźba w IdealStones

W firmie IdealStones każdy projekt jest traktowany indywidualnie. Wszystkie z realizacji są  niepowtarzalne.

Pierwszym etapem realizacji jest więc wizyta i oględziny przestrzeni inwestycyjnej. Tylko kompleksowe zapoznanie się z otoczeniem pozwala na wykonanie właściwego projektu. Osoba, która podejmuje się stworzenia koncepcji, niewątpliwie musi odznaczać się zmysłem i talentem artystycznym. Trafna ocena wnętrza i adekwatny projekt jest podstawą sukcesu. Łączenie sił z najwybitniejszymi polskimi artystami w celu tworzenia nieśmiertelnych dzieł, to klucz do sukcesu.

Na tym etapie wykonanych zostaje kilka trójwymiarowych modeli danej rzeźby. Jest to czas na rozmowy, przemyślenia i modyfikacje. Wizualizacje, to świetna podstawa rozpoczęcia współpracy, aby móc lepiej ocenić czy dany projekt wpasuje się i dopełni daną przestrzeń. Projekty wykonywane są na dwa sposoby:

rzeźba modelowana jest w specjalnie przeznaczonych do tego programach do modelowania 3D,

– artysta wykonuje w skali modele gipsowe, które po akceptacji przechodzą proces skanowania, w wyniku czego otrzymujemy trójwymiarową chmurę punktów.

Z czego powstaje rzeźba?

Rzeźba kamienna najczęściej powstaje z marmuru lub piaskowca. Granit, choć bardzo trwały, jest materiałem rzadziej spotykanym ze względu na trudności w obróbce. Kamień naturalny jest materiałem dostępnym niemal na całym świecie. Miejsce jego wydobywania świadczy o jego unikatowości i oryginalności. W IdealStones w zależności od zapotrzebowania na dany projekt importujemy kamień z różnych zakątków świata, aby tworzona przez nas wysokiej jakości rzeźba była jedyna w swoim rodzaju.

Nowoczesny park maszynowy pozwala na zrobienie precyzyjnej obróbki i staranne odzwierciedlenie zatwierdzonego modelu. Prace takie w zależności od skomplikowania projektu mogą trwać nawet do kilku miesięcy.

Ostatnie muśnięcia i wykończenie najdrobniejszych detali należą do artysty. Ostatni etap prac nadaje rzeźbie awangardowy i niepowtarzalny wygląd, który dodaje jej wyjątkowości.

IdealStones – firma kamieniarska z pasją

Podsumowując, co stanowi o wybitności rzeźby? Odpowiedź jest jasna – ponadczasowe i przemyślane rozwiązania. IdealStones nie ulega trendom i przemijającym tendencjom. Biorąc sobie do serca zasady kompozycji i proporcji, dlatego też każde dzieło wzbudza emocje i skłania do refleksji. Firma kamieniarska, obecna na rynku od wielu lat, to gwarancja solidności i jakości, której obecni klienci są pewnie. Już teraz wejdź na stronę internetową idealstones.pl i zobacz realizacje, dostępne kamienie oraz oferowane produkty!

Zobacz także: MARMUR – CZYM JEST I GDZIE GO KUPIĆ?

Przeczytaj również: BLAT KAMIENNY DO KUCHNI – FUNKCJONALNOŚĆ I ESTETYKA

IdealStones Sp. z o. o.

ul. Pod Borem 20
36-060 Głogów Małopolski
POLSKA

NIP: 517-02-76-264
REGON: 180392492

Telefon

Obsługa klienta:
+48 608 041 644

Kierownik Działu Handlowego i Projektów:
+48 880 525 367

Email

idealstones@idealstones.pl

Formularz

Skontaktuj się z nami przez formularz kontaktowy:

Scroll to Top