W naszej ofercie znajdą Państwo blaty kuchenne z kamienia.
W dokonaniu odpowiedniego wyboru pomogą Państwu nasi doradcy i projektanci. Blaty kamienne dostępne są w trzech rodzajach wykończenia powierzchni – połyskliwy poler, mat oraz antyk. Płyty kuchenne, czy zlewy można osadzić na bladzie na różne sposoby, osiągając zgodność wykonanych nacięć co do milimetra, dzięki nowoczesnej technologii i znajomości obróbki kamienia na blaty. Możemy je podwiesić, nałożyć, czy licować z blatem. Nasi doradcy odpowiedzą na każde Państwa pytanie w tym zakresie.

Zalety, jakie niewątpliwie posiada blat z kamienia:

  • twardy
  • odporny na zarysowania
  • odporny na wysoką temperaturę
  • niezwykle trwały

Krótko o kamiennych blatach:

Blaty granitowe

Bogactwo koloru. Jest to materiał wyjątkowo trwały, odporny na wilgoć, ścieranie oraz zarysowania. Niestraszna mu wysoka temperatura. Jego atutem jest również polerowana powierzchnia, którą łatwo utrzymać w czystości.

Blaty marmurowe

Wykonane z najszlachetniejszego kamienia, jaki zna świat. Marmur, ceniony przez budowniczych i artystów od starożytności po czasy współczesne, daje nieograniczone wręcz możliwości wykorzystania. Blaty do kuchni wykonane z marmuru podkreślą elegancki styl każdej rezydencji, apartamentu, dodając jej splendoru.

Blaty kwarcowe

Składają się w 95% ze zmielonego granitu lub marmuru, spojonego żywicą poliestrową. W przeciwieństwie do blatów wykonanych z kamienia naturalnego, przyjmuje temperaturę otoczenia, stając się ciepłym w dotyku. Od blatu granitowego lub marmurowego odróżnia blat kwarcowy również niska odporność na wysoką temperaturę, a więc niewskazane jest stawianie na nim gorących naczyń.