Projektowanie 2D pozwala uzyskać proste, płaskie rzuty na projekt, bez efektu głębi. Projekty tego typu to bardziej typografia, rysunki techniczne, niezbędne do precyzyjnego wykonania zadania. Stosuje się je najczęściej do zaprojektowania powierzchni płaskich, takich jak kamienne blaty, kamienne okładziny tarasów, posadzek czy ścian.
Posiadamy nowoczesny sprzęt umożliwiający pobieranie wymiarów z szablonów blatów, schodów oraz innych elementów. Pozwala na uzyskanie niezwykle dokładnego projektu i idealne zwymiarowanie. Między innymi dysponujemy wysokiej dokładności tablicą elektroniczną, która sczytuje wymiary oraz odległości z szablonów elementów o bardzo skomplikowanym kształcie. Pobieramy dokładne wymiary z łuków, fal, zaobleń oraz wklęśnięć. Wskazane na tablicy odległości i rejestrowane kształty przekazywane są w formie wektorowej do komputera. Jest to procedura, która zapewnia bardzo dużą dokładność dokonywanych pomiarów, co przekłada się na jakość dopasowania zamawianego elementu kamiennego do pozostałych elementów składowych wystroju. W ten sposób blaty kuchenne czy łazienkowe idealnie pasują do miejsca im przeznaczonego.

Dopełnieniem dokumentacji uzyskanej podczas projektowania 2D bardzo często jest model trójwymiarowy. Projekty 3D odzwierciedlają głębię projektowanych pomników, rzeźb, nagrobków, elementów drobnej architektury, czy złożonych elewacji budynku. Obrazy przestrzenne pozwalają dokładnie przyjrzeć się przedmiotom, które mają zostać wykonane z kamienia.
Projekty 3D mogą umiejscowić dany przedmiot w otoczeniu, dzięki nim można sprawdzić, jak będzie wyglądał po osadzeniu w określonym miejscu, czy jego kształt i kolorystyka będą współgrały z otoczeniem. Można na etapie projektu wyeliminować dysonanse, tak, aby cała kompozycja była wizualnie spójna. Wykonujemy trójwymiarowe modele na podstawie dokumentacji płaskiej.

Uzyskamy dla Państwa projekt 3D przygotowany na podstawie gotowej wizualizacji w postaci modelu lub makiety, przedstawiającej to, co chcą Państwo odwzorować w kamieniu naturalnym. W ten sposób możemy przygotować projekty o skomplikowanej geometrii, takich jak na przykład rzeźby. Skanując rzeczywiste modele 3D uzyskujemy trójwymiarowy skan, dostarczający punkty tworzące komputerowy model przestrzenny. Model ten staje się podstawą dalszej obróbki kamienia.