Zewnętrzne schody kamienne podkreślają prestiż budynku, podkreślają efektowną elewację budynku oraz oryginalną aranżację ogrodu. Pasują zarówno do okazałych rezydencji, jak i do skromnych, nowoczesnych domów jednorodzinnych.
Zewnętrzne schody kamienne, wykonane z marmuru czy granitu najlepszy i najbardziej spektakularny efekt dają, gdy układane są z jednolitych slabów – dużych pasów materiału. Daje to niepowtarzalny efekt struktury i rysunku spójnego, kamiennego bloku. W naszych warunkach klimatycznych najlepiej sprawdzają się zewnętrzne schody granitowe, ponieważ kamień ten jest mało nasiąkliwy, a równocześnie jest bardzo twardy. Można również zamówić dla siebie schody zewnętrzne marmurowe, gdzie kamień musi zostać odpowiednio zaimpregnowany. Schody marmurowe na zewnątrz mają również inną wadę. Otóż, aby uzyskać piękny odcień marmuru, należy go dokładnie wyszlifować, i spolerować, a po takiej obróbce, schody z marmuru mają owszem, niezwykły wygląd i charakter, ale równocześnie stają się bardzo śliskie, zwłaszcza, gdy ulegną zawilgoceniu. Oczywiście, jest na to rada. Na stopnie zakłada się antypoślizgowe listwy schodowe, wykonuje się pasy szorstko obrobionego kamienia, zapobiegające poślizgom, wkłada się gumy w nacięcia wzdłuż krawędzi stopni, można również wykonać szczotkowanie na całej powierzchni stopnic, które zapewni odpowiedni poziom antypoślizgu. Odradzamy natomiast na schodach kamiennych zewnętrznych stosowanie wapieni piaskowców, ze względu na ich małą odporność na wilgoć.

Wykonamy:

  • schody zabiegowe
  • schody dywanowe
  • schody na betonie
  • schody samonośne
  • łączymy kamień z elementami metalowymi, drewnianymi i szklanymi

Nasza rada:

Aby zewnętrzne schody granitowe nie były zbyt śliskie, możesz rozważyć następujące opcje wykończenia granitu: piaskowanie, płomieniowanie, groszkowanie i szczotkowanie, które to zabiegi dają nierówną, chropawą powierzchnię, antypoślizgową, a równocześnie przyjemną w dotyku.