Parkiet kamienny – idealny wybór do domu?

BlogGranit
Parkiet kamienny w domu jednorodzinnym

Parkiet kamienny z ogrzewaniem podłogowym czy bez? To najczęstsze pytanie, które nam zadajecie. Naszym zdaniem parkiet z ogrzewaniem podłogowym to połączenie, wręcz idealne. Oczywiście ważne jest to, jaki rodzaj materiału wybierzemy, aczkolwiek  jeżeli postawimy na marmur lub granit, to będzie to strzał w dziesiątkę!

Parkiet kamienny – dobry wybór do domu?

Wyposażenie domu czy mieszkania to inwestycja na długie lata. Jednym z najważniejszych, a może i nawet najważniejszym elementem naszych czterech kątów jest wybór odpowiedniego materiału na podłogę. Kwestia materiału, z którego wykonana będzie podłoga, jest z kolei ściśle powiązana z wybieraną coraz częściej przez inwestorów podłogówką. W domach pasywnych czy domach energooszczędnych kuszącą alternatywą dla wymagających ciągłej regulacji kaloryferów i grzejników jest ogrzewanie podłogowe. Zapewnia ono równomierne rozchodzenie się ciepła po całym pomieszczeniu. Niestety, aby móc cieszyć się jednocześnie ciepłą, ogrzewaną podłogą należy starannie rozważyć rodzaj materiału. Uważa się, iż parkiet kamienny Rzeszów to doskonały wybór na tego typu realizację!

Parkiet kamienny i jego zalety:

Przede wszystkim parkiet z kamienia naturalnego, w porównaniu z innymi materiałami dostępnymi na rynku, najefektywniej przewodzi ciepło. Uwalnia je do pomieszczenia stopniowo i długo, nawet po wyłączeniu ogrzewania podłogowego. Dlatego podłoga z kamienia to doskonałe rozwiązanie zgodne z filozofią domów pasywnych i domów energooszczędnych.

  • Jest trwały i odporny na wysoką temperaturę oraz działanie czynników zewnętrznych, a także ścieranie, rysowanie czy szczerbienie.
  • Parkiet z granitu to przede wszystkim rozwiązanie idealne do każdego pomieszczenia. Dzięki swojej odporności i niskiej nasiąkliwości, równie dobrze co w salonie, sprawdzi się także w łazience.
  • Ponadto podłoga z marmuru, granitu czy trawertynu świetnie nadaje się nie tylko na podłogi, ale również jest znakomitym rozwiązaniem aranżacyjnym ścian.
  • Podłogi z kamienia naturalnego ułożone we wzór jodełki są łatwe w utrzymaniu i konserwacji a przy tym eleganckie i bardzo efektowne.
  • Podłoga kamienna to wielokrotnie poddawany renowacji lub nawet zmianie dotychczasowej struktury powierzchni.
  • Kamień naturalny bardzo dobrze przewodzi i łatwo oddaje ciepło, dzięki czemu podłoga z kamienia naturalnego w formie parkietu świetnie sprawdza się na ogrzewaniu podłogowym elektrycznym lub ogrzewaniu podłogowym wodnym.
  • Kamień naturalny posiada bardzo ciekawą gamę kolorystyczną, co pozwala na zindywidualizowanie projektu posadzki.

Parkiet kamienny na wymiar – czemu nie! Masz pomysł na własny unikalny wzór lub marzysz o kamiennym parkiecie, który łączy w sobie kilka rodzajów marmuru? Skontaktuj się z nami, a wykonamy specjalnie dla Ciebie, na Twoje indywidualne zamówienie podłogę, o której zawsze marzyłeś!

Parkiet z kamienia – czy ma jakieś wady?

Nawet podłoga wykonana z naturalnego materiału ma pewne wady. A oto one:

  • Płyty kamienne są dużo cięższe niż inne materiały na wykończenie podłogi, w związku z czym są trudniejsze do ułożenia. Do montażu konieczne będzie zatrudnienie specjalistycznej ekipy.
  • Pod wpływem wysokiej temperatury może ulec delikatnemu zmatowieniu. Jednak zwolennicy oryginalnego i niepowtarzalnego rysunku struktury powierzchni z pewnością przekują tę cechę w zaletę.

Materiał idealny na podłogę – gdzie kupić?

Zastanawiasz się, gdzie kupić wysokiej jakości materiał, z którego zostanie wykonany ponadczasowy parkiet kamienny? Zajrzyj na stronę idealstones.pl! Znajdziesz tam nie tylko materiału, z których możesz stworzyć swoją podłogę, ale również wiele innych ciekawych produktów, które idealnie nadają się do aranżacji Twojego wnętrza. Są to, np. blaty do kuchni i łazienki, brodziki, parapety, zlewozmywaki i wiele innych. Nie czekaj dłużej i postaw na elegancję, która odmieni Twój dom!

Zobacz także: SCHODY KAMIENNE – ŚWIETNY WYBÓR DO DOMU!

Przeczytaj również :RZEŹBA – TEMAT PRZEWODNI TARGÓW SACROEXPO 2019

IdealStones Sp. z o. o.

ul. Pod Borem 20
36-060 Głogów Małopolski
POLSKA

NIP: 517-02-76-264
REGON: 180392492

Telefon

Obsługa klienta:
+48 608 041 644

Kierownik Działu Handlowego i Projektów:
+48 880 525 367

Email

idealstones@idealstones.pl

Formularz

Skontaktuj się z nami przez formularz kontaktowy:

Scroll to Top