kategoria: wiedza

Blat kamienny do kuchni – funkcjonalność i estetyka.

Jesteś właśnie na etapie urządzania kuchni? A może szykujesz się do remontu? Odwiedź IdealStones i dowiedz się, dlaczego blat kamienny do kuchni z granitu lub konglomeratu kwarcowego to najlepsza opcja dla Ciebie.

Blat kamienny z niezawodnego granitu

Najpopularniejszym kamieniem na blaty kuchenne i łazienkowe w IdealStones bez wątpienia jest granit. Jako skała magmowa głębinowa powstaje między innymi wskutek oddziaływania na niego wysokiego ciśnienia i temperatury, dzięki to któremu staje się twardy i odporny zniszczenia.

Kliknij tutaj, aby przejść do naszego artykułu „Czas na granit”

Konglomerat kwarcowy, czyli „kwarc” idealny na blat kamienny

Rosnąca popularność konglomeratów wynika z jego jednolitej kolorystyki oraz niezwykłej wytrzymałości. Mieszanka piasku kwarcowego (ok. 90%) oraz żywic i określonych pigmentów pozwala uzyskać materiał będący ciekawą alternatywą dla granitu.

Plusów blatów kamiennych jest wiele…

Zalety blatów kamiennych:
szeroka gama kolorystyczna – w IdealStones posiadamy bogaty wybór kolorów i wzorów granitu, od głębokiej, jednolitej czerni poprzez naturalne barwy ziemi po eleganckie rozbielone szarości, jeśli zaś poszukujesz uniwersalnej i jednolitej kolorystyki z pewnością zwrócisz się ku konglomeratom kwarcowym;
granit, czyli 100% natury – kamień nie zawiera w swoim składnie żadnych substancji chemicznych;
trwałość – blaty z konglomeratu czy granitu są niezwykle odporne na zarysowania, uderzenia, promieniowanie słoneczne oraz na wysoką temperaturę;
niska nasiąkliwość – ani woda ani inne ciecze nie są straszne granitowym blatom, ponieważ praktycznie brak wchłanialności zapobiega tworzeniu się różnego rodzaju plam;
– prostota użytkowania – jednorodna, zwarta powierzchnia i brak porów ułatwia czyszczenie blatu i zapobiega wnikaniu brudu i drobnoustrojów;
możliwość odnowienia – ze względu na łatwość, z jaką granit poddaje się obróbce istnieje możliwość poprawki uszkodzonej części blatu bez konieczności jego demontażu.

Aby zapoznać się z aktualnym asortymentem kamieni w IdealStones zapraszamy do zapoznania się z naszymi stanami magazynowymi online.

Kliknij tutaj, aby przejść do stanów magazynowych.

Indywidualne podejście do Klienta w firmie IdealStones

W IdealStones istnieje możliwość spersonalizowania blatów kamiennych. Pierwszym i zaraz najistotniejszym krokiem jest wybór materiału. Następnie Klient decyduje o rodzaju wykończenia powierzchni i wykończeniu krawędzi. Określa sposób montażu zlewu lub umywalki. Najprostszą z dostępnych opcji jest zlew nakładany. Widoczne na powierzchni blatu ranty nie zawsze są jednak pożądane. Innym rozwiązaniem oprócz zlewów nakładanych są zlewy podwieszane. Szeroki asortyment modeli (włącznie z opcją wykonania takiego zlewu z kamienia) z możliwością montażu pod blatem pozwala na doskonałe wkomponowanie ich w blat, zwiększając przy tym pole powierzchni roboczej. Najbardziej ekskluzywną wśród opcji jest kamienny zlew w całości zintegrowany z blatem. Łączenie krawędzi zlewu i blatu pod kątem 45 stopni oraz zastosowanie dokładnie tego samego rodzaju materiału, z którego wykonany jest blat pozwala na idealnie wtopienie zlewu w jego płaszczyznę. Istnieją także dwie wersje montażu płyty grzewczej: nakładana lub licowana z blatem. Dodatkowymi opcjami proponowanymi przez IdealStones są pochylnie ociekowe.

Blaty kamienne a technika StoneVision

W przypadku wyboru materiału o wyrazistym użyłowieniu oferujemy Państwu technikę StoneVision. Technika ta jeszcze przed montażem blatu kamiennego, najczęściej blatu granitowego, pozwala na wykonanie wizualizacji przedstawiającej dokładny wykrój kamienia na blacie oraz dopasowanie żył w miejscu łączeń tak, aby sprawiał wrażenie litej tafli.

Kliknij tutaj, aby obejrzeć nasze realizacje.

Blat kamienny – pielęgnacja

Każdy blat wychodzący spod ręki IdealStones jest impregnowany. W związku z tym rodzaj impregnatu jest dostosowany do rodzaju kamienia oraz funkcji jaką będzie pełnił. Impregnaty, które stosujemy w przypadku blatów kuchennych posiadają certyfikat spełniający normy spożywcze.

Wybierając blat kamienny zwróć uwagę na …

Blaty kamienne, choć pełne zalet, także posiadają swoją piętę achillesową. Odpowiednia konserwacja pozwala uniknąć wielu problemów, jednak źle dobrana chemia czyszcząca może przyczynić się do powstania plam i odbarwień. Przestrzegamy przed stosowaniem środków zawierających kwasy, chlorki sodu czy tych, których odczyn pH przekracza 6. Szczególną uwagę zależy zwrócić na gorące naczynia, zdjęte bezpośrednio z ognia. Nagrzane do bardzo wysokich temperatur dno garnka może przyczynić się do odbarwienia i zmatowienia powierzchni.

Napisz do nas i przedstaw nam swój projekt. Nasi fachowcy wycenią i kompleksowo doradzą Ci w temacie możliwości aranżacyjnych. Formularz kontaktowy znajdziesz tutaj.