Podsumowanie targów SACROEXPO 2018

Blog

W dniach 11-13 czerwca 2018 r. odbyły się coroczne targi sakralne w Kielcach, w których mieliśmy zaszczyt uczestniczyć.

Chcieliśmy serdecznie podziękować wszystkim gościom, którzy w tym roku odwiedzili nasze stoisko na targach SACROEXPO. Dziękujemy za tak duże zainteresowanie, inspirujące rozmowy oraz miło spędzony czas. Cieszymy się, że nasi specjaliści pomogli Państwu rozwiać wątpliwości i podjąć niektóre decyzje. Jest nam niezmierni miło, że i w tym roku postanowiliście nam zaufać i podjąć z nami współprace przy planowanych inwestycjach.

stisko Idealstones an targach sakralnych SACROEXPO 2018 w Klielcach
stisko Idealstones an targach SACROEXPO 2018

Poznajcie nas!

Jak co roku staraliśmy się pokazać Państwu z jak najlepszej strony. Zaplecze w postaci katalogów produktów, folderów, prezentacji multimedialnej i fotografii pozwoliło nam zaprezentować nasze ostatnie realizacje i osiągnięcia. Nasze tegoroczne portfolio obejmowało między innymi posadzki granitowe, ołtarze, ambony, chrzcielnice, ściany ołtarzowe, rzeźby, witraże oraz okładziny ścienne. 21 lat doświadczenia i ponad 900 realizacji sakralnych. Tak aktualnie rysują się statystyki IdealStones.

Jedyny w swoim rodzaju

Co najważniejsze, z roku na rok możemy pochwalić się rosnącą liczbą realizacji. Mimo tak długiej działalności w branży, nigdy nie zdarzyło nam się zdublować żadnego z naszych projektów. Nacisk kładziemy na to, aby każdy nasz produkt był niepowtarzalny. I nie chodzi tu już o sam fakt tworzenia w kamieniu naturalnym, który z sam w sobie jest unikatowy. Każdy projekt wychodzący spod naszej ręki jest spersonalizowany, ukierunkowany na wnętrze i otoczenie, w którym ma oddziaływać. Każdą nową realizację rozpatrujemy jako wyzwanie. Niełatwą sztuką jest takie skomponowanie wszystkich elementów danej przestrzeni tak, aby stworzyły one harmonijną całość, spełniając przy tym wymagania Inwestora. W związku z tym każdy detal ma znaczenie. Forma, bryła, rodzaj i kolorystyka kamienia, wykończenie powierzchni i krawędzi oraz przejścia użyłowienia kamienia na łączeniach elementów. Dla zachowania najwyższych standardów opracowaliśmy technikę StoneVision, która pozwala wizualizować przebieg żył i smug kamienia na poszczególnych elementach. W ten sposób uzyskujemy efekt jednolitej płaszczyzny.

Tegoroczna duma na SACROEXPO

Tematem przewodnim naszego stoiska na targach SACROEXPO 2018 były przede wszystkim elementy przestrzeni celebracji w Parafii Przemienienia Pańskiego w Brzozowie: ołtarz główny, ambona oraz stojak na krzyż procesyjny. Co najważniejsze, wszystkie elementy zostały wykonane litego bloku delikatnego, różowego marmuru Rosa Portogallo, sprowadzonego na potrzeby inwestycji wprost z Portugalii. Autorem projektu jest znamienity polski rzeźbiarz profesor Wincenty Kućma. Kolorystyka i forma obiektów tworzy wraz z przestrzenią kościoła spójną, jednorodną całość, co jest godne uwagi. Ponadto elementy te doskonale uzupełniają barokową stylistykę wnętrza. Zgodnie z założeniem ołtarz przybrał postać Krzewu Gorejącego, zaś ambona posiada formę dwóch kamiennych tablic z Dekalogiem. Z kolei stojak swą bryłą nawiązuje do pozostałych elementów.

Od myśli do czynu

Prace nad rzeźbami w Kolegiacie Brzozowskiej trwały ponad rok. Realizując tego typu inwestycje mamy świadomość, że efekty naszej pracy będą służyć i cieszyć oko przez kolejne pokolenia. Warto zwrócić uwagę, że wizja lokalna, szkice i prace projektowe, dobór idealnego materiału i jego finalna obróbka wymaga przede wszystkim czasu. Z Pośpiech jest złym doradczą, dlatego w IdealStones zachęcamy do przemyślanych rozwiązań. W związku z tym przestrzeń należy postrzegać całościowo. Wieloletnie współpraca z uznanymi polski artystami i architektami pozwala nam zawsze trafnie ocenić wnętrze, tak aby kompleksowo doradzić na temat wykonawstwa.

IdealStones Sp. z o. o.

ul. Pod Borem 20
36-060 Głogów Małopolski
POLSKA

NIP: 517-02-76-264
REGON: 180392492

Telefon

Obsługa klienta:
+48 608 041 644

Kierownik Działu Handlowego i Projektów:
+48 880 525 367

Email

idealstones@idealstones.pl

Formularz

Skontaktuj się z nami przez formularz kontaktowy:

Scroll to Top