kategoria: Wiedza

Kamień naturalny znajdzie idealne zastosowanie we wszystkich aranżacjach, zarówno klasycznych jak i tych nowoczesnych. Wnętrza, w których zastosowano kamień są wyjątkowo eleganckie i stylowe. Oprócz samych walorów estetycznych podczas wyboru kamienia należy wziąć pod uwagę jego właściwości użytkowe. Dzięki odpowiednio dobranym rodzajom kamienia naturalnego można urządzić cały dom.

 

Posadzka kamienna  i schody- na pierwszy rzut oka

Wchodząc do domu zwracamy uwagę w pierwszej kolejności na posadzkę. Ta kamienna może przetrwać wiele pokoleń. Najczęściej na posadzki wybierany jest granit lub marmur. Świetnie sprawdzają się przy ogrzewaniu podłogowym, gdyż długo utrzymują i oddają skumulowane ciepło. Granitowe posadzki są niezwykle trwałe i praktyczne.  Wysoka odporność na zarysowania powoduje, że posadzki długo nie tracą wysokiego połysku. Dodatkowo nie wymaga impregnacji. Posadzki marmurowe są też bardzo trwałe, lecz lepiej unikać go w miejscach narażonych na wilgoć. Wymagają impregnacji i są bardziej wymagające w utrzymaniu. Z drugiej strony marmur posiada bardzo bogatą gamę kolorystyczną.

 Schody kamienne stanowią harmonijne i eleganckie uzupełnienie wnętrza. Podobnie jak w przypadku posadzek najczęściej wybierany jest granit i marmur, ale świetnie sprawdzą się również kwarcyt oraz trawertyn.

 

 

Blat kamienny ? Świetny wybór!

Gustowny blat kuchenny jest fundamentalnym elementem wyposażenia kuchni. Te kamienne nadają prestiżu i wytworności. Najpraktyczniejszym wyborem jest blat granitowy, który odporny jest na czynniki mechaniczne i chemiczne. Wybierając kamień na blat można również zwrócić uwagę na marmur, ale wymaga on impregnacji.

Pomieszczeniem gdzie możemy wykorzystać kamienie naturalne jest łazienka. Łazienki aranżowane kamieniem naturalnym stają się modne nie tylko w pomieszczeniach klasycznych, ale też w tych całkiem nowoczesnych.

Kolejnym elementem stylowych łazienek jest umywalka. Umywalka kamienna to szlachetny element wyposażenia ekskluzywnej łazienki.  Do wyrobu umywalki można wybierać wśród rożnych kamieni tj.: marmur, granit, onyks, piaskowiec.

Blaty łazienkowe zyskują coraz większą popularność. Pozwalają na ustawienie na nich lub wpuszczenie w nie umywalki, a dodatkowo zapewniają sporo miejsca. Blaty granitowe oferują bardzo szeroką game kolorystyczną. Są wyjątkowo trwałe, odporne na wilgoć, ścieranie, zarysowania i zmiany temperatury. Blaty wykonane z marmuru są wyjątkowo eleganckie. Wybierając blat marmury możliwy jest wybór dowolnego kształtów.

 

Diabeł tkwi w kamiennych szczegółach

Parapety znajdują się w wielu pomieszczeniach w domu. Kamienne są wyjątkowo wytwornym i trwałym dodatkiem. Parapety granitowe i marmurowe oraz z konglomeratu kamiennego nie odkształcają się, są odporne na ścieranie, uderzenia i zarysowania. Na materiał parapetu również często wybiera się inne kamienie: trawertyn, piaskowiec lub onyks. Największe znaczenie przy wyborze parapetów mają walory estetyczne. Wszystkie są odporne na uszkodzenia mechaniczne, wysoką temperaturę i wilgoć.

Szczególnym akcentem w domu bywa kominek. Dobór obudowy kominka wpływa na całe wnętrze. Obudowę wykonuje się głównie z granitu i marmuru, jednak stosować można również wapienie, piaskowce oraz trawertyny. Kamienne kominki przyjmują ciepło, nagrzewają się i długo oddają ciepło.

 

Brodzik kamienny to wyszukana alternatywa dla brodzików akrylowych. Z kamienia można wykonać sam brodzik lub kompleksowo wykończyć prysznic, wykorzystując kamienne panele ścienne. Można zastosować dowolny rodzaj kamienia oraz nadać mu dowolny kształt.  Dzięki temu można dowolnie zaaranżować przestrzeń łazienki. Najczęściej klienci decydują się na brodziki granitowe. Kamienne brodziki są odporne na uszkodzenia, wytrzymałe na duży nacisk i łatwe w utrzymaniu. Świetnie tłumią dźwięki, oddają ciepło i mają właściwości antypoślizgowe.

 

Kamień w domu świetnie się komponuje i wtapia w otoczenie, a z czasem, nabiera jeszcze szlachetniejszego wyglądu. Kamień naturalny pięknie łączy się z drewnem, szkłem, ceramiką, metalem i naturalnymi tkaninami. Kamienie dostępne są w wariantach kolorystycznych od białego kwarcytu Ideal Bianco, przez biały marmur Carrara z użyłowieniem, granitowe szarości jak Pacyfic Grey czy Steel Grey aż po ponadczasową czerń Absolute Black. Oferujemy także różne wykończenie powierzchni: poler, mat, antyk, płomień.

 

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.