Kamień – idealny dla domu!

BlogGranitMarmur
Kamień naturalny znajduje zastosowanie jako blat stolika

Kamień naturalny znajduje zastosowanie we wszystkich aranżacjach, zarówno klasycznych, jak i tych nowoczesnych. Wnętrza, w których zastosowano kamień, są wyjątkowo eleganckie i stylowe. Oprócz samych walorów estetycznych podczas wyboru kamienia należy wziąć pod uwagę jego właściwości użytkowe. Dzięki odpowiednio dobranym rodzajom materiału można urządzić cały dom.

Kamień naturalny – gdzie dobrze wygląda?

Wchodząc do domu, zwracamy uwagę w pierwszej kolejności na posadzkę. Ta wykonana z kamienia może przetrwać wiele pokoleń. Jeśli chodzi o posadzki, to najlepiej jest wybrać granit lub marmur. Świetnie sprawdzają się przy ogrzewaniu podłogowym, gdyż długo utrzymują i oddają skumulowane ciepło. Podłogi wykonane z granitu są niezwykle trwałe i praktyczne. Wysoka odporność na zarysowania powoduje, że posadzki długo nie tracą wysokiego połysku. Dodatkowo nie wymagają impregnacji. Podłogi marmurowe są też bardzo trwałe, lecz lepiej unikać go w miejscach narażonych na wilgoć. Wymagają impregnacji i są bardziej wymagające w utrzymaniu. Z drugiej strony marmur posiada bardzo bogatą gamę kolorystyczną, która powala na wybór niemalże każdego odcienia z palety barw.

Kamień naturalny na schodach stanowi harmonijne i eleganckie uzupełnienie wnętrza. Podobnie jak w przypadku posadzek najczęściej wybierany jest granit i marmur, ale świetnie sprawdzą się również kwarcyt lub trawertyn.

Zajrzyj na stronę idealstones.pl, gdzie znajdziesz kamień najwyższej jakości!

Blat do domu – jaki kamień wybrać?

Gustowny blat kuchenny jest fundamentalnym elementem wyposażenia kuchni. Te wykonane z kamienia nadają prestiżu i wytworności. Najpraktyczniejszym wyborem jest blat granitowy, który odporny jest na czynniki mechaniczne i chemiczne. Wybierając kamień na blat, można również zwrócić uwagę na marmur, jednak musimy pamiętać, iż w jego przypadku, impregnacja będzie niezbędna!

Pomieszczeniem, gdzie możemy wykorzystać kamień, jest łazienka. Są one aranżowane za pomocą naturalnych materiałów, które stały się modne nie tylko w pomieszczeniach klasycznych, ale też w tych całkiem nowoczesnych.

Kolejnym elementem stylowych łazienek jest umywalka. Ta wykonana z kamienna, to szlachetny element wyposażenia ekskluzywnego pomieszczenia. Każdy z projektów może zostać wykonany z materiałów, takich jak: marmur, granit, onyks, piaskowiec.

Kamień zyskuje coraz większą popularność. Blaty granitowe posiadają bardzo szeroką gamę kolorystyczną. Są wyjątkowo trwałe, odporne na wilgoć, ścieranie, zarysowania i zmiany temperatury. Natomiast te wykonane z marmuru są wyjątkowo eleganckie.

Postaw na kamień!

Kamień to doskonały wybór jako parapet wewnątrz domu. Te wykonane z naturalnego materiału są wyjątkowo wytwornym i trwałym dodatkiem. Parapety granitowe i marmurowe oraz te z konglomeratu kamiennego, nie odkształcają się, są odporne na ścieranie, uderzenia i zarysowania. Na materiał parapetu równie często wybiera się inne kamienie, takie jak: trawertyn, piaskowiec lub onyks. Największe znaczenie przy wyborze parapetów mają walory estetyczne. Wszystkie są odporne na uszkodzenia mechaniczne, wysoką temperaturę i wilgoć.

Drugim szczególnym akcentem w domu bywa kominek. Dobór obudowy kominka wpływa na całe wnętrze. Obudowę wykonuje się głównie z granitu i marmuru, jednak stosować można również wapienie, piaskowce oraz trawertyny. Kominki z kamienia przyjmują ciepło i długo je oddają.

Zobacz także: SCHODY KAMIENNE – ŚWIETNY WYBÓR DO DOMU!

Przeczytaj również :RZEŹBA – TEMAT PRZEWODNI TARGÓW SACROEXPO 2019

IdealStones Sp. z o. o.

ul. Pod Borem 20
36-060 Głogów Małopolski
POLSKA

NIP: 517-02-76-264
REGON: 180392492

Telefon

Obsługa klienta:
+48 608 041 644

Kierownik Działu Handlowego i Projektów:
+48 880 525 367

Email

idealstones@idealstones.pl

Formularz

Skontaktuj się z nami przez formularz kontaktowy:

Scroll to Top