Schody kamienne – świetny wybór do domu!

BlogGranitMarmur
Schody kamienne idealnym dopełnieniem domu

Schody kamienne stanowią świetną alternatywę dla schodów wykonanych z drewna. Ze względu na trwałość oraz wytrzymałość, zyskują one coraz większą popularność. Świetnie prezentują się zarówno w nowoczesnych domach jednorodzinnych, jak i hotelach, pensjonatach czy obiektach usługowych, nadając im niezwykle eleganckiego charakteru.

Schody kamienne – wyobraź sobie swoje wnętrze!

Schody kamienne wewnętrzne wykonane z naturalnego materiału, takiego jak granit lub marmur idealnie podkreślą charakter wnętrza. Przede wszystkim kamień jest bardzo trwałym materiałem. Ze względu na to, że schody kamienne IdealStones wewnętrzne nie są narażone na wahania temperatur i wilgoci, możemy swobodnie wybrać sposób wykończenia materiału – poler, mat, antyk, płomień. Jest wiele możliwości do wyboru, a każda z nich jest tak samo niebywale wyglądająca.

Marmur czy granit?- oto jest pytanie…

Ze względu na ciepłe odcienie, najczęściej wybierane do wnętrz są schody kamienne z marmuru, który dodaje elegancji i uroku. Marmur jest materiałem o nieco większej ścieralności niż granit. Jednak nie jest materiałem nasiąkliwym, dlatego też łatwo utrzymać go w czystości.  Samodzielnie, marmur doda szyku i elegancji, ale jeżeli połączymy go z innymi materiałami, takimi jak szkło, metal lub drewno, nada wnętrzu modernistycznego charakteru.

Równie dużą popularnością cieszą się również granity czy trawertyny, które potrafią nadać każdej niemal klatce schodowej nietuzinkowego i eleganckiego charakteru.

Schody kamienne – zewnętrze też ma znaczenie!

Odpowiednio wykonane schody kamienne zewnętrzne przykuwają uwagę, jednocześnie podkreślając wygląd całego budynku. Stopnie wykonane z naturalnego materiału pasują nie tylko do rezydencji, ale również do skromnych, nowoczesnych domów. Ze względu na warunki klimatyczne, najlepiej sprawdzi się kamień granitowy. Zawdzięcza to odporności na wilgoć, mróz oraz czynniki mechaniczne, takie jak ścieranie.

Efektowne struktury, bogactwo kolorów, a także unikalne wzornictwo granitu daje ogromny wybór oraz możliwość idealnego wkomponowania schodów w spójną całość zarówno z elewacją, jak i otoczeniem wokół budynku. Dlatego wykonane z kamienia naturalnego mają ogromną zaletę – dzięki swojej trwałości są w stanie przetrwać przez pokolenia. Nie tracą swojego uroku przez wiele lat.

Elegancja w matowej odsłonie

Wybierając  zewnętrzne schody kamienne Rzeszów, należy zwrócić uwagę na wykończenie powierzchni. Jeżeli chcemy uzyskać z jednej strony odpowiedni odcień kamienia a z drugiej zaś jego odpowiednie cechy antypoślizgowe, należy odpowiednio wyszlifować jego powierzchnię. Zaleca się, aby powierzchnia była płomieniowana. Skutecznie zabezpieczy to przed poślizgiem. Na stronie idealstones.pl zapoznasz się realizacjami schodów z kamienia w różnych odsłonach.

Zobacz także: BLAT KAMIENNY DO KUCHNI – FUNKCJONALNOŚĆ I ESTETYKA

Przeczytaj również: RZEŹBA – TEMAT PRZEWODNI TARGÓW SACROEXPO 2019

IdealStones Sp. z o. o.

ul. Pod Borem 20
36-060 Głogów Małopolski
POLSKA

NIP: 517-02-76-264
REGON: 180392492

Telefon

Obsługa klienta:
+48 608 041 644

Kierownik Działu Handlowego i Projektów:
+48 880 525 367

Email

idealstones@idealstones.pl

Formularz

Skontaktuj się z nami przez formularz kontaktowy:

Scroll to Top