Stonevision – kamienne dopasowanie

Blog
Stonevision to technika łączenia kamieni

Kamień, jako element kształtowany przez setki tysięcy lat przez naturę, zaskakuje odcieniami, strukturą, składem oraz kierunkowością żył. Każdy blok kamieni jest unikatowy, podobnie jak projekt łazienki lub kuchni. Dopasowanie kamieni poprzez technikę Stonevision to w ostatnim czasie hit aranżacji wnętrz!

Efektowne dopasowanie kamienia – Poznaj technikę Stonevision

Aby w pełni wykorzystać wyjątkowość kamienia naturalnego, stworzono technikę Stonevision. Pozwala ona na dopasowanie żył kamienia do określonych elementów. Jest to technika, która wywodzi się z bookmatchingu, który jest od wielu lat znaną techniką i polega na dopasowaniu dwóch lub więcej krawędzi kamiennych w taki sposób, aby dwie sąsiednie powierzchnie odbijały się od siebie, dając wrażenie otwartej książki. Dzięki niej, ściana, blaty bądź inne elementy są dopasowne żyłami. Daje to efekt przestrzeni, świetnie wpisuje się w nowoczesne trendy, a jednocześnie ze względu na kształtowanie się kamienia, gwarantuje niepowtarzalność uzyskanego efektu.

Stonevision w Twoim domu

Technika Stonevision jest zalecana w przypadku materiałów o wyraźnie zarysowanych żyłach. Polega ona na wizualizacji (jeszcze przed montażem) przedstawiającej dokładny wykrój kamienia w taki sposób, aby dopasować do siebie żyły w miejscu łączenia, by uzyskać efekt litej tafli. Technika jest przydatna zarówno w przypadku ścian, jak i blatów, półek, barów, wysp kuchennych i innych.

Stonevision – jak to robimy?

Pas lub slab materiału kamiennego, który mamy zamiar wykorzystać, musi zostać przeskanowany. Następnie posadzkę, ścianę lub bar dzielimy na elementy składowe. Dzięki tym dwóm krokom możemy przygotować rozkrój materiału kamiennego. Po wykonaniu rozkroju dopasowujemy elementy w taki sposób, aby żyły i plamy naturalnie występujące w kamieniu, jak najbardziej do siebie pasowały. Konieczne jest tutaj doświadczenie pracowników, którzy przez bardzo długi okres kształtowali swoje umiejętności pod tym kątem. Poza samymi umiejętnościami kluczową rolę odgrywa tutaj również odpowiedni sprzęt. Gotowe elementy umieszcza się pod różnym kątem i w różnych miejscach. I w taki sposób, uzyskuje się wizualizację, która pozwala ocenić, jak będzie się prezentować kamień po obrobieniu.

Stonevision – jaki kamień wybrać?

Ponadczasowa technika Stonevision  może zostać przeprowadzona na wielu rodzajach kamienia: marmurze, granicie, trawertynie, onyksie. W zależności od wybranego materiału efekt końcowy będzie różnić się między sobą, jednak jedno pozostaje zawsze – wyraźnie zarysowane ziarno, wyeksponowane żyły, piękno wydobywające się z kamienia i niestandardowy, ekskluzywny wygląd.

Napisz do nas i przedstaw nam swój projekt. Nasi fachowcy wycenią i kompleksowo doradzą Ci w temacie możliwości aranżacyjnych. Formularz kontaktowy znajdziesz tutaj.

Serdecznie zapraszamy również na nasz profil na Instagram.

Zobacz także: KAMIEŃ – IDEALNY DLA DOMU!

Przeczytaj również: PARKIET KAMIENNY – IDEALNY WYBÓR DO DOMU?

IdealStones Sp. z o. o.

ul. Pod Borem 20
36-060 Głogów Małopolski
POLSKA

NIP: 517-02-76-264
REGON: 180392492

Telefon

Obsługa klienta:
+48 608 041 644

Kierownik Działu Handlowego i Projektów:
+48 880 525 367

Email

idealstones@idealstones.pl

Formularz

Skontaktuj się z nami przez formularz kontaktowy:

Scroll to Top