Posadzki kamienne

Wykonanie podłogi z kamienia w miejscach sakralnych to bardzo duże przedsięwzięcie, które dodatkowo jest jednym z najczęściej wybieranych sposobów wykończenia tego elementu w obiekcie. Nie jest to zadziwiające, ponieważ posadzki kamienne, to trwałość i wytrzymałość na lata! Wystarczy, iż płyty z kamienia zostaną w odpowiedni sposób położone i zaimpregnowane, aby wydłużyć ich czas żywotności.

W obiektach sakralnych posadzki kamienne najczęściej wykonywane są z granitu lub marmuru. Oba te materiały są niezwykle trwałe i efektowne, dzięki czemu dodają wnętrzu eleganckiego wyglądu.

Nasza rada

Aby zabezpieczyć kamień na posadzce przed korozją, należy go zabezpieczyć albo lakierem wodnym, albo, jak w przypadku marmuru czy wapienia, pokryć specjalnym preparatem utwardzającym, zwiększającym odporność posadzki na ścieranie.

Posadzki kamienne posiadają wiele atutów, ale największym z nich jest fakt, że doskonale przewodzą i utrzymują ciepło, dzięki czemu pod płytami z kamienia można śmiało zastosować ogrzewanie podłogowe.

Kształt płytek ułożonych na posadzce zależy od rodzaju kamienia oraz wymiarów płytek, pozwala na dowolne eksperymenty aranżacyjne. Posadzki kamienne można wykonać z regularnych prostokątów, kwadratów, wielokątów, ale też z nieregularnych kamiennych odłamków, które układać się będą w dowolny wzór.

Galeria Realizacji

IdealStones Sp. z o. o.

ul. Pod Borem 20
36-060 Głogów Małopolski
POLSKA

NIP: 517-02-76-264
REGON: 180392492

Telefon

Obsługa klienta:
+48 608 041 644

Kierownik Działu Handlowego i Projektów:
+48 880 525 367

Email

idealstones@idealstones.pl

Formularz

Skontaktuj się z nami przez formularz kontaktowy:

Scroll to Top