Onyks

Onyks to ozdobny kamień naturalny, zdolny przepuszczać światło. Występuje w różnych częściach świata. Najbardziej znana jest odmiana zwana onyksem czarnym, który złożony jest z występujących kolejnych równoległych warstw – białej i czarnej, często też spotykany w kolorze zielonym lub białym.

Onyks jest kamieniem bardzo delikatnym, wymagającym delikatności i ostrożności podczas wydobycia, transportu i obróbki, a także montażu. Nie jest odporny ani na zmiany temperatury, ani na mróz, nie wolno go stosować na zewnątrz budynków.

Jego największą ozdobą jest barwa, zdolność do przepuszczania i rozszczepiania światła, nieregularne żyłkowanie, powodujące niezwykle widowiskowe efekty.

Już w starożytności wykorzystywano onyks do wyrobu pieczęci i kamei. W Chinach uważano go za kamień przynoszący szczęście, wykonana z niego była osobista pieczęć cesarza i poddani pod karą śmierci nie mogli używać onyksu do swoich celów. Jest materiałem, z którego korzystają artyści, wykonując z niego miniaturowe rzeźby, inkrustacje oraz ozdoby. Nadal wykorzystują go jubilerzy, a także, poszukują kolekcjonerzy, co świadczy o tym, jak bardzo jest unikalny.

Jako ekskluzywna ozdoba w domu onyks staje się coraz bardziej popularny, zwłaszcza że do niedawna wykorzystywany był głównie w branży jubilerskiej, a teraz architekci i projektanci wnętrz wykorzystują go do opracowywania projektów zrywających z konwencją i nudą tradycyjnego wnętrza, przeznaczonych dla tych, którzy chcą w niebanalny sposób wyróżnić swój dom, apartament czy siedzibę firmy.

Zapytaj o ten produkt

zadzwoń:

Katalog produktów

IdealStones Sp. z o. o.

ul. Pod Borem 20
36-060 Głogów Małopolski
POLSKA

NIP: 517-02-76-264
REGON: 180392492

Telefon

Obsługa klienta:
+48 608 041 644

Kierownik Działu Handlowego i Projektów:
+48 880 525 367

Email

idealstones@idealstones.pl

Formularz

Skontaktuj się z nami przez formularz kontaktowy:

Scroll to Top