Marmur

Marmur to kamień delikatny, wymagający więcej precyzji i uwagi w czasie obróbki i użytkowania. Łatwo może ulec zarysowaniu i zmatowieniu. Degradacyjny wpływ może mieć na niego na przykład nanoszony na butach piasek. Także niewłaściwie dobrane środki do pielęgnacji mogą spowodować jego niszczenie, a kwasy i tłuszcze powodują powstawanie szpecących przebarwień na jego powierzchni.

Marmur jest materiałem idealnym na schody czy posadzki, dodający wnętrzom niepowtarzalnego uroku.

Jednym z najbardziej popularnych rodzai marmuru jest włoski Breccia Sarda, który posiada kolorystykę pasującą do większości wnętrz, a także niezwykle przystępną cenę. Pochodzi z Sardynii, z wybrzeża Morza Tyrreńskiego, z okolic miasta Orosei, skąd sprowadza się marmur Breccia pocięty na płyty, z których później można wykonać elementy dekoracyjne i wykończeniowe.

Marmur Breccia wymaga wzmocnienia, gdyż zdarza mu się pękać wzdłuż żyłek. Jednak jego kolorystyka: od niemal bieli, przez wszystkie odcienie beżu po głęboki brąz, wzajemne przenikanie się kolorów, bogate, kontrastowe użylenie kamienia oraz efekt lustrzanego odbicia w gotowym materiale pozwalają uznać ten kamień za jeden z bardziej szlachetnych marmurów włoskich.

Zapytaj o ten produkt

zadzwoń:

Katalog produktów

IdealStones Sp. z o. o.

ul. Pod Borem 20
36-060 Głogów Małopolski
POLSKA

NIP: 517-02-76-264
REGON: 180392492

Telefon

Obsługa klienta:
+48 608 041 644

Kierownik Działu Handlowego i Projektów:
+48 880 525 367

Email

idealstones@idealstones.pl

Formularz

Skontaktuj się z nami przez formularz kontaktowy:

Scroll to Top